O firme Tentorium

Účinné zložky apiprodukcie firmy Tentorium.  

1. Propolis ( živicova látka, ktorú zbierajú včely z púčikov rastlin) je prírodným antioxidantom, má  výrazný protizápalový, antimikrobný, antibiotický, analgetický účinok, znižuje vedľajší účinok liekov a chemoterapie.

2. Vcielý jed- Apitoksín (jedovatý sekret vylučovaný žľazami včiel)  výrazný analgetický účinok,je protizápalový,baktericidný,protialergický,imunostimulativný...

3. Včelí chitosan (vyskytuje sa v chitonovom pancieri včiel)
 Vyrobok Api-Heath, balzam - včelí chitosan + šťava zo sibirskej jedle, odstraňuje škodlivé látky z tela bez ovplyvnenia prospešných látok.  Je to silný prírodný sorbent - "magnet" pre tuky a toxíny,  znižuje hladinu cholesterolu, udržuje črevnú mikroflóru v poriadku, zvyšuje imunitu, zlepšuje krvný obeh, zpevňuje steny ciev..
...
4. Materská kašička (je sekrét žliaz včiel krmičiek, určený na kŕmenie včelej matky a lariev) je významným biostimulátorom, je bohatá na biologický aktívne látky nevyhnutné na normalizáciu hormonálnych a fermetatívnych funkcií, stimuluje tvorbu krvi, má ochranné funkcie organizmu.

5. Kvetový peľ (peľ z rastlín zlepený sekrétmi žliaz včiel a nektárom, potrebný pre včiely na normálny pohlavný vývin a fungovanie) je vitamínovým komplexom, najbohatší na bielkoviny, esenciálne aminokyseliny, má estrogénny, baktericídny, spazmolitický, močopudný účinok.

6. Perga-včelí chlieb (vzniká ako výsledok fermentácie c pomocou nahromadenej kyseline mliečnej z peľu, zakonzervovaného v úli nektárom, sekrétom slinných žliaz a medom.) Perga účinkuje rýchlejšie ako kvetový peľ .
7Vosk (je produktom voskových žliaz včiel) prirodným konzervantom. Dlhodobo pri skladovani (aj 1000rokov) nemení základné vlastností.